Rozwiązania na miarę twoich potrzeb

Zasłony cieniująco-termoizolacyjne i zaciemniające

Zadaniem szklarni, bloku foliowego czy tunelu foliowego jest zapewnienie warunków koniecznych do prowadzenia całorocznej produkcji roślin. Czynniki decydujące o wzroście roślin takie jak temperatura, światło, wilgotność i skład powietrza muszą być kształtowane w sposób optymalny, zapewniającą minimalizację kosztów inwestycji i eksploatacji. Jednym z rozwiązań mających duży wpływ na dynamiczną zmianę tych czynników mogą być kurtyny termoizolacyjno – cieniujące oraz zaciemniające. Poprawa izolacyjności tkanin jest osiągana poprzez wplecenie lub naklejenie na tkaninę aluminiowych pasków. Jednocześnie im większa termoizolacja tym większe cieniowanie, dlatego tkaniny dobieramy optymalnie do uprawy. Przykładowo do upraw pomidora czy ogórka zaleca się tkaninę o minimalnym cieniowaniu, dużej przepuszczalności i dużym efekcie termicznym. Uprawy kwiatów i roślin zielonych ma swoją specyfikę, jak na przykład chryzantema czy poinsecja, dlatego do ich uprawy trzeba zastosować zasłony zaciemniające skracające dzień jak i pozwalające na kontrolę wzrostu oraz wybarwienie kwiatów czy liści. Jednocześnie trzeba też zastosować zasłony cieniująco – termoizolacyjne tak, aby w dzień można było chronić uprawę przed nadmiernym nasłonecznieniem, a w nocy zmniejszyć straty ciepła.

Producenci tkanin kierują się tymi wymogami przy produkcji odpowiednich typów kurtyn wiedząc, jakie warunki klimatyczne powinny być zapewnione dla danych upraw. Nasze doświadczenie pozwala nam na profesjonalne doradztwo, a wieloletnia współpraca z wiodącymi producentami tkanin na dostarczenie naszym klientom najwyższej jakości produktów. Firma AGRO-SUR oferuje materiały renomowanych firm Bonar TF, Ludvig Svensson oraz Novavert o różnych parametrach cieniowania, izolacji oraz zaciemnienia. Do montażu systemów wykorzystujemy podzespoły firmy Ridder, De Gier, Somfy. Skupmy się na stronie technicznej, która odpowiada za trzy najważniejsze poza parametrami klimatycznymi czynnikami: poprawność działania instalacji, długowieczność instalacji i jej koszt. Aby efektywnie zamontować system kurtyn należy też rozważyć układ i rozmieszczenie wszystkich urządzeń, kabli, wentylatorów, ogrzewania, nawadniania itp., jeżeli jest to obiekt w fazie projektowania można to wykonać już na tym etapie natomiast, jeżeli obiekt już został postawiony to trzeba dostosować system zasłon do obiektu a co się z tym wiąże należy dostosować napęd. Ze względu na napęd, najistotniejszy dla działania instalacji rozróżniamy systemy napędów:System linkowy – (elementem ciągnącym jest linka nierdzewna lub stalowa ocynkowana nawinięta na wał)System pchaj – ciągnij (elementem ciągnącym jest rura stalowa napędzana linką stalową nawiniętą na wał)System zębatkowy pchaj-ciągnij (elementem ciągnącym jest rura stalowa napędzana przekładnią z listwą zębatą).

Systemy rolowane ( elementem napędzającym jest motoreduktor, do którego jest zamocowana rura aluminiowa lub ocynkowana, na którą nawija się tkanina lub folia)

Firma Agro -Sur specjalizuje się w montowaniu zasłon w obiektach nietypowych, opracowała swój własny system napędu zębatkowego w blokach foliowych. Dla centrów ogrodniczych proponujemy zasłony dekoracyjno-użytkowe, których przeznaczeniem jest zmniejszenie naświetlenia, ale także zwiększenie estetyki obiektu. Zasłony te mogą być montowane w układzie horyzontalnym, wertykalnym, trapezowym oraz w połaciach dachowych

Użyte dobrej, jakości materiały, a także wysokie kwalifikacje pracowników oraz fachowa pomoc w wyborze optymalnych rozwiązań indywidualnych dla każdego klienta powoduje, że nasze zasłony cieszą się uznaniem wśród gospodarstw ogrodniczych. Aby w pełni usatysfakcjonować naszych klientów, staramy się utrzymywać szeroką ofertę tkanin jak również służyć fachową i rzeczową poradą. Dokładamy nieustannie wszelkich starań by sprostać wzrastającym wymaganiom Klientów. Podejmowanie trudnych zleceń jest dla nas wyzwaniem, które realizujemy z pełnym poświęceniem.

powrót do oferty