Rozwiązania na miarę twoich potrzeb

ZASŁONY

Firma AGRO-SUR oferuje systemy zasłon cieniująco-termoizolacyjnych i zaciemniających opartych na materiałach renomowanych firm: IFG Cresco, Ludvig Svensson oraz Novavert o różnych parametrach cieniowania, izolacji oraz zaciemnienia. Do montażu systemów wykorzystujemy podzespoły firmy: Ridder, De Gier, Somfy.

Zadaniem szklarni, bloku foliowego czy tunelu foliowego jest zapewnienie warunków koniecznych do prowadzenia całorocznej produkcji roślin. Czynniki decydujące o wzroście roślin takie jak temperatura, światło, wilgotność i skład powietrza muszą być kształtowane w sposób optymalny, zapewniającą minimalizację kosztów inwestycji i eksploatacji. Jednym z rozwiązań mających duży wpływ na dynamiczną zmianę tych czynników mogą być kurtyny termoizolacyjno – cieniujące oraz zaciemniające. Poprawa izolacyjności tkanin jest osiągana poprzez wplecenie lub naklejenie na tkaninę aluminiowych pasków. Jednocześnie im większa termoizolacja tym większe cieniowanie, dlatego tkaniny dobieramy optymalnie do uprawy.

Rodzaje systemów napędów:

  • System linkowy – elementem ciągnącym jest linka nierdzewna lub stalowa, ocynkowana, nawinięta na wał.
  • System zębatkowy – elementem ciągnącym jest rura stalowa napędzana przekładnią z listwą zębatą.
  • Systemy rolowane – elementem napędzającym jest motoreduktor, do którego jest zamocowana rura aluminiowa lub ocynkowana, na którą nawijana jest tkanina lub folia.

 

Firma Agro -Sur specjalizuje się w montowaniu zasłon w obiektach nietypowych, opracowała swój własny system napędu zębatkowego w blokach foliowych. Dla centrów ogrodniczych proponujemy zasłony dekoracyjno-użytkowe, których przeznaczeniem jest zmniejszenie naświetlenia, ale także zwiększenie estetyki obiektu. Zasłony te mogą być montowane w układzie horyzontalnym, wertykalnym, trapezowym oraz w połaciach dachowych

Użyte dobrej jakości materiały, a także wysokie kwalifikacje pracowników oraz fachowa pomoc w wyborze optymalnych rozwiązań, indywidualnych dla każdego klienta powoduje, że nasze zasłony cieszą się uznaniem wśród gospodarstw ogrodniczych.

powrót do oferty