Tunele sezonowe cz

Tunele foliowe sezonowe Agro-Sur SLIM przeznaczone są do uprawy warzyw, kwiatów i produkcji szkółkarskiej. Często nie są ogrzewane zimą, przez co wykorzystywane są do upraw wczesnowiosennych. Poza tym zazwyczaj pokrywane są pojedynczą warstwą folii i nie zawiarają automatyki klimatu.

Solidna konstrukcja nośna z rur stalowych ocynkowanych 60,3mm x 1,5mm. W kalenicy stężenie wzdłużne łączące łuki ze sobą, oraz dwa stężenia wzdłużne boczne. Rura poprzeczna na każdym pałąku ma wysokość 2,20m. Do mocowania folii zastosowana jest listwa stalowa (wraz z wkładem plastikowym), której dodatkową funkcją jest stężenie wzdłużne łuków na ich końcach. Stężenie krzyżowe pomiędzy łukami na pierwszych i ostatnich polach. Wszystkie elementy konstrukcyjne wykonane będą jako skręcane za pomocą śrub oraz złączek.

Zakotwiczenie tunelu wykonywane jest poprzez osadzenie przęseł 60,3mm w otworach o średnicy 400mm i głębokości 900mm wypełnionych betonem C16/20 na podsypce piaskowej lub ramie stalowej ocynkowanej nie związanej na stałe z podłożem.

Pokrycie mogą stanowić także płyty PCV oraz folia mająca właściwości antykondensacyjne i uodporniona na działanie promieniowania ultrafioletowego.

Parametry tuneli foliowych Agro-Sur:

-szerokość nawy: 6m; 7m; 8m;
-odległość miedzy słupami: 2m;
-wysokość odcinka prostego: 1,30m; 1,80m;
-wietrzenie: boczne rolowane;
-folia u dołu montowana na klips.

Zalety tuneli foliowych:

-szybki czas montażu i pokrycia folią lub płytami PCV;
-dobre przenikanie światła naturalnego;
-trwałość i wszechstronne zastosowanie.

Projekty wszystkich tuneli realizowane są zgodnie z europejskimi normami i przepisami, zalecanymi przez Unię Europejska dla konstrukcji stalowych.

powrót do oferty