Rozwiązania na miarę twoich potrzeb

TUNELE ZBLOKOWANE

Firma AGRO-SUR oferuje tunele zblokowane przeznaczone do intensywnej uprawy warzyw, kwiatów, i produkcji szkółkarskiej jak również na cele magazynowe.

Pokrywane są podwójną pompowaną folią, dzięki której po uzyskaniu poduszki powietrznej otrzymuje się wysoką termoizolację, co bezpośrednio wpływa na koszt ogrzewania, a co za tym idzie koszty całej produkcji.

Solidna konstrukcja zmontowana jest z profili stalowych ocynkowanych, zapewniających pełną ochronę antykorozyjną. Pokrycie mogą stanowić płyty PCV, pojedyncza lub podwójna warstwa folii mająca właściwości anty-kondensacyjne i uodporniona na działanie promieniowania ultrafioletowego. Między warstwami folii utrzymywane jest odpowiednie ciśnienie powietrza, co zapewnia doskonałą izolację termiczną i stałe napięcie powłoki. Oznacza to, że cieplarnie tego typu wymagają minimalnej ilości energii do zapewnienia optymalnego klimatu dla danej uprawy. Przy wykonawstwie wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie firmy oraz wiele firmowych rozwiązań gwarantujących wydłużoną żywotność folii, przy optymalnej przepuszczalności świetlnej. Podwójna pompowana folia dzięki poduszce powietrznej stale utrzymywanej przez system pomp sterowanych czasowo optymalizuje zużycie energii i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo obiektu.

 

Parametry tuneli foliowych Agro-Sur:

  • szerokość nawy: 7m ; 8m ; 9m ; 9,60m ; 10m ; 12m ;
  • odległość między słupami: 2m lub 2,5m ;
  • wysokość odcinka prostego: do 3,5m ;
  • wietrzenie: górne, po długości dachu ;
  • folia u dołu montowana na klips.

 

Zalety cieplarni foliowych Agro-Sur:

a) wytrzymałość

Dzięki odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji nasze cieplarnie są wytrzymałe i odporne na wszelkie zagrożenia zewnętrzne (deszcz, śnieg, wiatr) i wewnętrzne, wynikające z obciążenia uprawy (pomidor, ogórek).

b) kompatybilność

Cieplarnie przystosowane są do zamontowania wszelkich systemów sterujących procesami technologicznymi upraw ogrodniczych: tj. urządzeń zasłon cieniująco-termoizolacyjnych i zaciemniających, stołów przesuwnych i stałych, lamp doświetlających, systemów nawadniających, ogrzewania, itp.

c) oszczędność

Cieplarnia zużywa około 40% energii cieplnej mniej w stosunku do tradycyjnych szklarni. Ponadto koszt budowy jest dużo niższy w stosunku do kosztów budowy szklarni.

d) trwałość

Dzięki zastosowaniu podwójnej pompowanej folii o różnych grubościach posiadającej filtr UV, trwałość powłoki w polskich warunkach klimatycznych wynosi nawet 10 lat.

 

Projekty wszystkich cieplarni realizowane są zgodnie z europejskimi normami i przepisami, zalecanymi przez Unię Europejska dla konstrukcji stalowych.

powrót do oferty