Rozwiązania na miarę twoich potrzeb

Ramie zraszające zewnętrzne

Firma Agro-Sur oferuje ramiona zraszające do produkcji polowej, dzięki którym podlewanie odbywa się z bardzo dużą dokładnością, zapewniającą oszczędne gospodarowanie wodą.

Konstrukcja:
Konstrukcja nośna ramion wykonana jest ze stali ocynkowanej. System linek naciągających ramiona zapewnia właściwe zbalansowanie całej deszczowni.

Podstawowe dane:
-wysokości ramienia zraszającego (mierzone od poziomu gruntu do dolnej krawędzi ramienia): 0,8 – 1,3m;
-szerokości ramienia zraszającego: do 52m;
-długość pola: do 220 m.

Napęd:
-przekładnia pozwalająca na uzyskanie regulowanej zadanej prędkości od 1,5 do 25m/minutę;
-wózek napędowy ze specjalnymi deflektorami zapewniającymi dobre układanie węża i przewodu zasilającego podczas pracy urządzenia.

Tor jazdy:
-jedna szyna wykonana z rury stalowej 1″;
-różne sposoby mocowania w zależności od podłoża;
-zasilanie elektryczne 230V oraz wodne (rura o średnicy min. 1,5″) muszą być doprowadzone do środka pola.

Sterowanie:
Sterowanie oparte na przemysłowym sterowniku PLC , umożliwia pozycjonowanie a wtym podział powierzchni na 5 niezależnych sekcji w których możmy wykonywać zadania jak na szachownicy,

Uruchomienie urządzenia poprzez :start manualny, w petli, zegarowy, tygodniowe, sterowanie z zewnętrznego sterownika (komputera klimatycznego), przejazdy z różną prędkościa dla wybranego zadania, archiwizacja danych na nośniku SD,

Urządzenie wyposażone jest w szereg układów zabezpieczających prawidłowe działanie, możliwość ograniczenia zakresu przejazdu, przywołanie urządzenia do wybranej pozycji.

Dysze nawadniające:

Zastosowane dysze wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, szczelina wylotowa chroniona jest kołnierzem zabezpieczającym dyszę przed uszkodzeniem mechanicznym. Dysze na ramieniu zamontowane są w dwóch równoległych rzędach w odległości 50 cm od siebie:
-rząd pierwszy – nawadnianie;
-rząd drugi – opryski.
-możliwość dodania kolejnego rzędu dla zmiany parametrów dysz.

Na brzegach nawadniania znajdują się dysze brzegowe, umożliwiające bardzo dokładne zraszanie.

Parametry dysz do oprysków:
-zakres ciśnień roboczych od 2 do 5 bar;
-kąt strumienia cieczy 110 o;
-przepływ cieczy od 0,48 do 0,76 l/min.

Parametry dysz do wody:
-zakres ciśnień roboczych od 2 do 5 bar;
-kąt strumienia cieczy 110 o;
-przepływ cieczy od 1,61 do 2,54 l/min.

Dozownik proporcjonalny

Podłączony do sieci wodociągowej Dosatron zamontowany jest na ramieniu, a jego jedyną siłę napędzającą stanowi ciśnienie wody. Pod jej wpływem mechanizm zasysa zagęszczony preparat, dozuje jego określoną porcję, a następnie miesza preparat z wodą. Dozowana wartość wtryskiwanego preparatu jest zawsze proporcjonalna do ilości wody przepływającej przez Dosatron, niezależnie od zmian natężenia przepływu wody lub jej ciśnienia w sieci.

Wersja transportowa

Rampa w wersji transportowej posiada wykonany z ramy aluminiowej i rolek łożyskowanych przenośnik rolkowy, dopasowany do szerokości ramienia zraszającego.

powrót do oferty