Rozwiązania na miarę twoich potrzeb

Projekty zabytkowe

SZKLARNIA doświadczalna dla Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
W 2011 roku firma Agro-Sur przeprowadziła remont ogrodu doświadczalnego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w zakresie wymiany instalacji c.o. wraz z przystosowaniem jej do wykorzystania ciepła z MPEC-u, przebudowy pomieszczeń w przedniej części szklarni na pokój do obsługi komputera, pomieszczenie dydaktyczne i kotłownia gazowa . Wykonała konstrukcję pokrycia dachowego, pomieszczenia W.C., odprowadzenie wód opadowych z dachu szklarni, zaszkliła ściany zewnętrzne o dodatkową warstwę szkła (szklenie podwójne), zaszkliła dach szklarni, wymieniła naciąg i tkaniny osłaniającej przed słońcem oraz naprawa urządzeń mechanicznych do automatycznego sterowania konstrukcją dachu.

SZKLARNIA doświadczalna dla Wielkopolskiego Centrum Zaawansowanych Technologii w Poznaniu
W roku 2014 zakończony został jeden z najbardziej złożonych projektów w ramach zadania Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii. Firma Agro-Sur wykonała kompleksowo szklarnię doświadczalną wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną od robót budowlanych takich jak roboty ziemne, żelbetowe, izolacje, konstrukcja stalowa , obudowa z poliwęglanu, okładziny ścian, aż po specjalistyczne wyposażenie jak wentylatory , autoklawy, aparaty grzewcze, chłodnice freonowe, lampy UV, lampy sodowe oraz instalacje wodno-kanalizacyjne uzdatniania i demineralizacji wody, odwodnienia liniowe w boksach, kanalizacja podposadzkowa, zbiorniki bezodpływowe ścieków, instalacje grzewcze i węzły pompowe. Obiekt został także wyposażony w siatki przeciw owadom, kurtyny cieniujące i zaciemniające, pionowe kurtyny rolowane, instalację zamgławianie w każdej kamerze, sterylizacja wody i pożywek , układ recyrkulacji pożywek, nawożenia roślin, nawadniania rośli, brodziki dezynfekcyjne, lampy bakteriobójcze, stoły uprawowe z wkładami PCV.

SZKLARNIA – palmiarnia w KUDOWIE ZDRÓJ
We wrześniu została oddana do użytku palmiarnia na bazie konstrukcji szklarni zrealizowana na zamówieni Gminy Kudowa Zdrój. Inwestycja polegała na budowie konstrukcji, oszkleniu oraz wyposażeniu w system zasłon cieniujących, instalację ogrzewania, sanitarną i elektryki ale także wszystkie prace rozbiórkowe oraz ziemne łącznie z wykonaniem placy z kostki brukowej. Palmiarnia ma powierzchnię 125 m2 i zgodnie z projektem obiekt ma służyć do przechowywania roślin w okresie zimowym, m.in. palm z Parku Zdrojowego oraz kaktusów. Dodatkowo szklarnia pełnić będzie funkcję edukacyjną, gdyż zostanie udostępniona zwiedzającym oraz uczniom szkół lokalnych.

SZKLARNIA – storczykarnia dla muzeum zamek w Łańcucie
W roku 2009 wyremontowaliśmy dla Muzeum Zamek w Łańcucie szklarnię – storczykarnię o powierzchni 615,30 m2 . Szklarnia została wyposażona w system zasłon cieniująco-termoizolacyjnych podzielonych na 11 sekcji i kontrolowane przy pomocy sterownika do kontroli warunków klimatycznych. Cały obiekt z racji swojej zabytkowej formy podlegał rygorystycznym kryteriom odbioru. Cala stylistyka storczykarni musiała zostać zachowana co wymagało ogromnych nakładów pracy, jednak efekt zadowolił użytkowników i pracowników muzeum.

SZKLARNIE I TUNELE FOLIOWE dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie
Firma AGRO-SUR uczestniczyła w dużym projekcie dla instytucji naukowej, który polegał na budowie szklarni, 4 tuneli foliowych, budynku hali produkcyjnej, przygotowanie odkrytych terenów upraw szkółki (w tym matecznika i cienników) wraz z systemem fertygacji z polowymi ramionami zraszającymi, cieniowaniem, instalacją wodociągową, kanalizacyjną, stołami uprawowymi, automatyką, oświetleniem i monitoringiem oraz chodnikami, drogami i parkingami. Projekt poległa na stworzeniu modelowego gospodarstwa szkółkarskiego na potrzeby badawcze oraz winnicy jako zaplecze naukowo – badawcze i dydaktyczne generujące nowoczesne technologie w szkółkarstwie, ogrodnictwie oraz uprawie winowo.

powrót do oferty