Rozwiązania na miarę twoich potrzeb

Centra – szklarnie

Firma Agro-Sur wykonuje indywidualne, autorskie projekty centrów ogrodniczych SUR-GARDENIC TM dostosowanych do polskich warunków klimatycznych. Konstrukcje centr ogrodniczych Sur-Gardenic TM powstają głównie w oparciu o ramę stalową o kratowej budowie wiązara dachowego. Szkielet ścian obudowy tworzy konstrukcja aluminiowa wypełniona podwójnym szkłem szklarniowym lub szybami zespolonymi, a obudowę dachu stanowi konstrukcja aluminiowa. Wszystkie elementy konstrukcji stalowej są zabezpieczane powłoką antykorozyjną i antyogniową. Realizacja z której jesteśmy szczególnie dumni to projekt Ogród Marzeń ze Swarzędza Pana Andrzeja Brylaka. Dlaczego jest wyjątkowa? Obiekt zasługuje na szczególną uwagę ze względu na ciekawe połączenie różnych technologii i materiałów. W jego konstrukcji zastosowane zostały surowce takie jak dachowe płyty warstwowe, poliwęglan komorowy oraz szkło hartowane. Co istotne, firma AGRO-SUR proponuje również tańsze rozwiązania na bazie konstrukcji bloków foliowych pokrytych płytami PCV lub płytami warstwowymi oraz kompleksowe wyposażenie tych obiektów w stoły zalewowe i ekspozycyjne , zasłony , ogrzewanie czy automatykę.

Nasze atuty to:

-najwyższa jakość;
-konkurencyjna cena;
-kompleksowe wykonanie pod klucz.

Działalność firmy Agro-Sur to kompleksowa obsługa projektu pod klucz, budowy i organizacji centrów ogrodniczych i innych obiektów użytkowych dla ogrodnictwa i rolnictwa . Pojęcie “pod klucz” AS rozumie jako zaprojektowanie obiektu, dostosowanie konstrukcji do oczekiwań klienta, warunków zabudowy, lokalizacji i potencjału finansowego oraz jego wyprodukowanie i postawienie w wybrenej przez inwestora lokalizacji.

Po ostatecznej akceptacji projektu, który wykonywany jest na życzenie klienta w pracowni projektowej Agro-Sur obiekt produkowany jest w siedzibie firmy w Rogoźniku i transportowane na miejsce budowy. Jeśli cały proces powstawania obiektu odbywa się w firmie Agro-Sur ułatwia to przepływ istotnych informacji, wpływając korzystnie na efekt końcowy.

Inwestor decyduje o kształcie fasady czy rozwiązaniach mających na celu podnieść walory estetyczne obiektu. Niemniej jednak od kilku lat można wskazać na trendy dotyczące rozwiązań technicznych samej konstrukcji. Wśród nich można wyróżnić kratownice łukowe, które się lepiej prezentują i dodają obiektom większego splendoru. Drugim wyraźnym trendem jest stawianie obiektów malowanych proszkowo, co przemawia za ich trwałością i estetyką. Materiał wykonawczy to przeważnie ocynkowana stał, hartowane-zespolone i laminowane szło, płyty poliweglanowe i folia najcześciej podówjna z systemem pompowania- Sur- Pneumatic TM. Wszystkie projektowane i wykonywane przez Agro-Sur obiekty mogą być wyposażone w system wietrzeń dachowych realizowanych za pomocą motoreduktorów i zespołu wypychaczy.

Ago-Sur kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo pożarowe wykonywanych obiektów pokrywając je powłoką ognioodporną i spelaniając wszystkie wymogi bezpieczeństwa pożarowego zgodnie z polskimi i europejskimi normami na etapie projektowania i wykonawstwa.

Wieloletnie doświadzcenie firmy Agro-Sur zdobyte przy wykonywaniu nietypowych zleceń oraz bogata lista refencyjna są gwarancją najwyższej jakości wykonania i satysfakcji z użytkowania. Obsługa posprzedażowa umożliwia dowolne zmiany elementów, króre okażą się inne niż w wirtualnym projekcie, a także rozbudowę i zmiany przeznaczenia obiektu.

Firma AS powstała 1997 roku. W Polsce stworzyła już setki lekkich obiektów typu cieplarni pokrytych folią, szklarni i magazynów, a także różnego typu Centrów ogrodniczych. Budowę centrów ogrodniczych w Polsce AS rozpoczęło w 2008 roku. Pierwsze centrum na bazie konstrukcji szerokonawowych powstało dla firmy Daglezja z Zawiercia w 2008. Choć Agro-Sur specjalizuje się w obiektach handlowych i produkcyjnych to bardzo często projektuje i wykonuje obiekty magazynowe i hybrydowe będące połączeniem np. szklarni z magazynem, centrum handlowego z magazynem lub centrum handlowego z cieplarnią produkcyjną.

Agro-Sur spotkał się z docenieniem przez specjalistów branży ogrodniczej i zaostał poproszony o wykonanie projektu i realizację bramy do pokazowego centrum ogrodniczego będacego atrakcją targów poznańskich Gardenia 2013. Oprócz konstrukcji bramy Agro-Sur wyposażył to pokazowe centrum w stoły ekspozycujne własnego projektu i wykonawstwa.

powrót do oferty